piątek, 16 grudnia 2011

W zaklętym borze

Dziś zapraszam do przejrzenia książki, której nie znałam w dzieciństwie, a nabyłam całkiem niedawno. Nie wiem jak podobałaby mi się jako dziecku, ale mogę śmiało napisać, że zachwyciła mnie w wieku dorosłym. Książka, o której piszę, to rosyjski zbiór wierszy dla dzieci, różnych autorów, m.in. Jesienina, Błoka, Lermontowa, Puszkina, Tołstoja czy Achmatowej. Zachwycają nie tylko wiersze, ale i cudowne baśniowe ilustracje, które wykonał Józef Wilkoń. Wiersze do zbioru "W zaklętym borze" wybrali Danuta Wawiłow i Oleg Usenko. Książkę wydał Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia" w 1985r.

Poniżej przedstawiam kilka wierszy i wszystkie ilustracje (duża ilość kocich motywów jest dodatkowym smaczkiem), wskoczcie razem ze mną w baśniowy rosyjski świat:

4 komentarze:

 1. Fajne te wiersze.
  Taki niedzisiejszy świat...

  OdpowiedzUsuń
 2. Krysiu - taki świat jak z opowiadań Gogola, przedrewolucyjna Rosja, pełna baśni, duchów, wilków. Te wiersze bardzo działają na wyobraźnię :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja właśnie szukałam tej książki wszędzie, nie mogłam sobie przypomnieć tytułu i w końcu znalazłam.. Pamiętam ją z dzieciństwa, te wiersze i ilustracje, które niesamowicie działały mi na wyobraźnie!! Strasznie się cieszę że mogłam je jeszcze raz zobaczyć:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też się cieszę i zapraszam na mój blog częściej :-)

   Usuń