poniedziałek, 12 października 2015

Bajka o księżycu

Na prośbę czytelniczki bloga, dziś kolejna czytanka  z podręcznika Ireny Słońskiej "W szkole i na wakacjach", tym razem baśniowe wytłumaczenie zmian w wyglądzie księżyca :-)
13 komentarzy:

 1. He he. Żarcik na dole tekstu zupełnie zupełnie współczesny. A czy ja muszę pisać, że tekst znam? No znam, to znaczy zapomniałem, ale obrazek z fazami księżyca przypomniał mi resztę. Ciekawe swoją drogą, że można tak nie pamiętając pamiętać.

  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest własnie niesamowite z naszą pamięcią Portierze. Niby o czymś już nie pamiętamy, ale wystarczy to zobaczyć i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki otwierają się szufladki i wylatują obrazy i wspomnienia :-) Pozdrawiam serdecznie :-)

   Usuń
 2. Uwielbiam te czytanki :-) Jak mi źle to zawsze sobie jakąś przeczytam i świat od razu staje się prostszy ;-) A jak się mają szanowne koty? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam Elizo, że z takim opóźnieniem odpisuję. Kotki mają się dobrze, choć mieliśmy w tym roku wyjątkowo pechowy rok, bo imały się zwierzaków różne wypadki, ale odpukać, na razie wszystko jest w porządku, w głównej mierze dzięki naszemu wspaniałemu wetowi.
   A jak Twoje stado? Serdecznie Cię pozdrawiam i mam nadzieję, że wybaczysz mi to miesięczne opóźnienie ;-)

   Usuń
 3. Pamiętam tę książkę z dzieciństwa ☺
  ..ciekawe czy można ją gdzieś kupić? Może jakieś wznowienia były?

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny blog. Skąd Ty bierzesz te stare książki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Część to moje zbiory z dzieciństwa, a część wyszperana w antykwariatach, na aukcjach internetowych, na targach staroci :-)

   Usuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę o wpis całej książki w szkole i na wakacjach

  OdpowiedzUsuń
 7. Proszę o cały wpis krótszej książki w szkole i na wakacjach

  OdpowiedzUsuń